Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie podłogowe

Wodne Ogrzewanie Podłogowe Montaż


Montaż wodnego ogrzewanie podłogowe jest obecnie najpopularniejszym, nowoczesnym i energooszczędnym rozwiązaniem dla ogrzewania budynków. Wodne ogrzewanie podłgoowe umożliwia przekazywanie ciepła do pomieszczeń w najbardziej zbliżony do idealnego dla człowieka sposób - przez promieniowanie cieplne od strony stóp. Znacznie zwiększa to komfort jego użytkowników. Kolejną zaletą jest niska temperatura zasilania, która umożliwia optymalne połączenie ogrzewania podłogowego z najbardziej energooszczędnymi źródłami ciepła (np. pompą ciepła) w optymalnej dla tego źródła konfiguracji. Dzięki temu zarówno pozbywamy się szpecących grzejników jak i redukujemy koszt eksploatacji cieplnej budynku. Bardzo istotną kwestią jest optymalne dopasowanie systemu do budynku, dlatego wszelkie instalacje powinny być poprzedzone wykonaniem projektu ogrzewania podłogowego.


Ogrzewanie podłogowe Ekoheat umożliwia indywidualną regulację temperatury w każdym głównym pomieszczeniu za pomocą termostatów. Każdy projekt zaczynamy od dokładnych wyliczeń zapotrzebowania na ciepło każdego z pomieszczeń, aby z jak największą dokładnością dobrać system ogrzewania do budynku. Dzięki temu powstaje projekt zawierający dokładną "mapę" układu rur w każdym pomieszczeniu. Podpierając się naszym projektem można zainstalować rury samodzielnie bądź zwrócić się z tym do nas bądź hydraulika lub instalatora. Instalacja takiego systemu nie jest skomplikowana. Rury w zależności od rozmiarów budynku instaluje się w maksymalnie kilka dni.

Przekrój rury ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe firmy Ekoheat charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Nasze rury to rury kompozytowe PE-RT złożone z pięciu warstw z wbudowaną barierą anty dyfuzyjną EVOH. Produkt ten spełnia europejskie normy jakości: DIN 4726, DIN 16833/4721, ISO 10508. Na nasze rury ogrzewania podłogowego udzielamy trzydziestoletniej gwarancji. Żywotność dzięki testom laboratoryjnym przy parametrach: ciśnienie 2 Bary, temperatura max 55oC wyliczono na około 200 lat. Ogrzewanie podłogowe z racji iż dysponuje całą powierzchnią podłogi, wymaga do ogrzewania wody o temperaturze 25-55oC (w zależności od zapotrzebowania na ciepło i konstrukcji podłogi). Standardowa instalacja kaloryferowa wymaga 70oC. Dzięki różnicy temperatur oraz różnicy w o sposobie przekazywania ciepła ogrzewanie podłogowe może zredukować koszty eksploatacji nawet do 30%. Z racji niższej temperatury wody zasilającej system jest to świetnie sprawdzająca się metoda ogrzewania w połączeniu z pompą ciepła.


Jednostka kontrolna oraz termostaty bezprzewodowe do wodnego ogrzewania podłogowego.

Radiowy rozdzielacz regulacji oraz odbiornik radiowy z czasownikiem do ogrzewania podłogowego.
 • Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy termostatami i jednostką kontrolną umieszczoną przy rozdzielaczu ogrzewania podłogowego
 • Zasięg około 50m w zamkniętych pomieszczeniach
 • Program tygodniowy
 • 9 zintegrowanych programów oraz 12 programów zdefiniowanych przez użytkownika
 • Graficzny wskaźnik programu
 • Wskaźnik strefy oraz czasu - uruchamiając przycisk OK pokaże się prawidłowa temperatura pomieszczenia oraz aktualna
 • Tryb automatyczny lub ręczny (normalny, obniżenie, ochrona przeciwko mrozom)
 • Funkcja urlopowa
 • Funkcja reset
 • Nieograniczona pamięć programów (stała)
 • Trzy godziny rezerwy zegara podczas awarii prądu
 • Parametry instalacji: pełny / nieskomplikowany wskaźnik programu, sygnał alarmu wł / wył, stała ochrona pomp i zaworów, ITCS (Integralny System Kontroli Temperatury)Wyświetlacz jedonstki kontrolnej ogrzewania podłogowego.Opis wyświetlacza jednostki kontrolnej

 • Tryb ogrzewania (wymóg ciepła) wybranej strefy (8)
 • Funkcja urlopowa aktywna
 • Wskaźnik rodzaju trybu
 • Dzień tygodnia
 • Czas lub prawidłowe temperatura pomieszczenia
 • Graficzny wskaźnik programu
 • Graficzny wskaźnik (10-stopniow) aktualnej temperatury pomieszczenia
 • Strefa lub rzeczywista temperatura pomieszczenia
 • PDF Specyfikacja jednostki kontrolnej.

  Ogrzewanie podłogowe montaż w salonie

   

  Schemat montażu ogrzewania podłogowego

   


  Dlaczego warto wybrać
  Ogrzewanie Podłogowe
  Ekoheat:

  1. Ogrzewanie podłogowe Ekoheat, to system optymalnie dopasowany do budynku. W celu uzyskania komfortowego i energooszczędnego systemu ogrzewania podłogowego, system nie może zostać wykonany na oko, lecz uwzględniając wiele czynników mający wpływ na komfort i energooszczędność. Z tego względu każdą realizację systemu ogrzewania podłogowego zaczynamy od projektu.

  Elementy, które mają wpływ na system ogrzewania podłogowego:

  a). Zapotrzebowanie na ciepło poszczególnych pomieszczeń.

  b). Rodzaje wykończenia podłóg zastosowane w budynku na podłogach z ogrzewaniem podłogowym.

  c). Rodzaj i moc źródła ciepła, które będzie stosowane do zasilania systemu ogrzewania podłogowego (system projektujemy w taki sposób, aby źródło ciepła pracowało w najbardziej optymalnej dla siebie konfiguracji, wykorzystując w systemie jego zalety).

  d). Dodatkowe źródła ciepła i sposób ich łączenia w instalacji hydraulicznej.

  e). Średnice rur zasilanie / powrót do rozdzielaczy (źle dobrane rury zasilanie / powrót ogrzewania podłogowego często kończą się niedogrzaniem pomieszczeń i znacznie większym niż optymalne obciążeniem pomp cyrkulacyjnych, co przekłada się na niepotrzebne wyższe zużycie energii elektrycznej i utratę komfortu cieplnego).

  f). Funkcjonalne sterowanie systemem ogrzewania podłogowego (system bez sterowania jest "ślepy" - pompuje podgrzaną wodę do każdego pomieszczenia, bez względu na to czy ciepło jest w nim potrzebne, przez to nie wykorzystujemy w pełni modulacji źródła ciepła jak i brak jest możliwości zsynchronizowania fazy ładowania energią z czasem trwania tańszej taryfy energetycznej "poza szczytem", co wpływa na niepotrzebne zwiększenie kosztów eksploatacji i znacznie utrudnia uzyskanie pożądanych temperatur).

  g). Zoptymalizowanie długości wszystkich pętli grzewczych ogrzewania podłogowego pod kątem oporów hydraulicznych (zbyt długie obwody mogą przełożyć się na niedogrzanie pomieszczeń).

  h). Odpowiednie dopasowanie do pomieszczenia układu rur (układ ślimakowy, meandrowy, strefy brzegowe).

  2. Dopasujemy moc i rodzaj źródła ciepła do budynku, umożliwiając jego zakup z rabatem, który otrzymaliśmy od producentów.

  3. Materiały ogrzewania podłogowego oferowane naszym Klientom zostały dokładnie wyselekcjonowane w oparciu o kryteria jakości, trwałości, przyznanych certyfikatów, energooszczędności, funkcjonalności i czasu gwarancji. W Ekoheat stosujemy w dużej większości materiały ogrzewania podłogowego produkowane w Niemczech, gdyż są wyższej jakości i mamy możliwość zakupienia ich bezpośrednio od producentów. W Polsce dominują sieci dystrybucyjne, przez co marża jest wielokrotnie wyższa, co przekłada się na znacznie wyższą cenę.

  4. Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów przed w trakcie i po instalacji systemu ogrzewania podłogowego. Dzięki indywidualnemu podejściu do projektu i Klienta, wspieramy również Klientów, którzy z projektem układają rury ogrzewania podłogowego samodzielnie.

  5. Rozbudowujemy bazę ekip montażowych, dzięki temu kompleksowo wykonujemy montaże na coraz większym obszarze naszego Kraju.

  6. Nasze systemy są nowoczesne, niezawodne i energooszczędne.

  7. Praca jest naszą pasją, jesteśmy profesjonalistami dbającymi o wysoki standard obsługi naszych Klientów.

  Przejdź do:

  - Ogrzewanie podłogowe cenowa.

  - Ogrzewanie podłogowe

   

  Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
  Kontakt:
  Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

  Nasza dziedzina:

   

  Gdzie działamy: