Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie podłogowe cena

Ogrzewanie podłogowe cena.

Ogrzewanie podłogowe w najlepszej cenie, czyli jak najkorzystniej, najtaniej i właściwie zainstalować ogrzewanie podłogowe we własnym budynku.

Kupujesz dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim, budujesz dom w systemie gospodarczym? Prędzej czy później zadasz sobie pytanie: jaki system ogrzewania zainstalować w swoim budynku? Zestawiając wszystkie fakty, jest tylko jedna właściwa odpowiedź na to pytanie: ogrzewanie podłogowe. Dlaczego? Znacznie wyższy komfort cieplny, niższe koszt eksploatacji, możliwość spięcia z prawie każdym źródłem ciepła w najbardziej energooszczędnej konfiguracji, brak szpecących grzejników, to tylko kilka z szeregu zalet systemu ogrzewania podłogowego. Ten artykuł nie jest jednak o zaletach tego systemu, ale o tym, jak właściwie podejść do kwestii instalacji systemu ogrzewania podłogowego, bez względu na to, czy ma zostać zainstalowany przez instalatora / hydraulika, czy własnoręcznie z pomocą szwagra, taty, sąsiada czy żony.


Ogromne rozbieżności w cenie ogrzewania podłogowego.

Odpalamy komputer, zaczynamy rozglądać się za ofertami, wysyłamy zapytania i zaczynamy zdawać sobie sprawę, że zaczynają się schody. Wyceniamy dokładnie ten sam budynek a dostajemy totalnie różne oferty np. 120PLN/m2 bez jakiegokolwiek wyszczególnienia co dokładnie kupujemy w tej cenie, i kto to produkuje, ile tego kupuję itp.. Możemy otrzymać też listę materiałów z ofertą cenową, ale co z tego, skoro każda będzie na inne ilości i typ materiałów - nie ma szans na rzetelne porównanie ofert - chaos. Niektórzy w takim wypadku stosują tzw. metodę "na czują" i wybierają ofertę na chybił/trafił, ale jeżeli zależy nam na dobrej cenie i zgodnie ze sztuką optymalnie dopasowanym do budynku systemie ogrzewania podłogowego, to nie tędy jednak droga.

 

Ogrzewanie podłogowe w najlepszej cenie krok po kroku:

Krok 1. Projekt.

Żeby coś właściwie wycenić i porównać, musimy wiedzieć dokładnie ile i czego potrzebujemy już w fazie składania zapytania. Zakamuflowane oferty mają najczęściej na celu zamaskowanie sposobu, w jaki jesteśmy naciągani na znacznie wyższe, niż to konieczne koszty. Jest tylko jedna droga, która umożliwi trafne wybranie najlepszej oferty właściwej dla naszego budynku: świadomy wybór. Jak go dokonać? Każda dobra i tania instalacja systemu ogrzewania podłogowego powinna rozpocząć się od wykonania projektu (krok 1). Projekt precyzyjnie ukazuje ile i jakich materiałów potrzebujemy i jak dokładnie system powinien być zainstalowany.

Krok 2.Wycena.

Projekt można rozesłać instalatorom do wyceny jako zapytanie - każdy instalator dokona wyceny w oparciu o dokładnie te same wytyczne. Będziemy mogli zweryfikować i porównać ceny instalacji, ceny materiałów i same materiały między sobą (certyfikaty, gwarancja itp. czy np. instalator założył, że będziemy mieli sterowanie każdego pomieszczenia, czy nie). Najczęściej system ogrzewania podłogowego wykonany z projektem, jest tańszy o co najmniej 30% w cenie zakupu materiałów (nieprzewymiarowany, dopasowany do budynku system wraz z dopasowaną mocą np. kotła gazowego). Przy założeniu, że mamy do czynienia z budynkiem dwupiętrowym o wielkości 150 mkw, zapłacimy mniej o około 3000 - 4000  złotych za same materiały.

Krok 3. Instalacja.

Wiemy już co i jak ma zostać zainstalowane. Osoby dysponujące projektem w dużej części decydują się na samodzielne rozłożenie rur ogrzewania podłogowego (system gospodarczy). Przy wspomnianym domu o powierzchni podłóg 150mkw oszczędzimy w ten sposób około 4500. Jeżeli nie instalujemy rur własnoręcznie, mamy możliwość zweryfikowania czy instalator trzyma się wytycznych projektu, który gwarantuje nam komfortowy i nieenergooszczędny system ogrzewania o właściwych długościach i zagęszczeniu każdej z pętli.

 

Podsumowanie - budynek dwupiętrowy 150 mkw.*

                      Instalacja z projektem              Instalacja bez projektu     
Koszt projektu                       468,60 zł                                             0 zł
Koszt zakupu materiałów                  10 000,00 zł     cena za metr 120, 00 zł / mkw
Koszt instalacji                    4 500,00 zł  (120zł x 150mkw) = 18 000,00 zł

 

Instalacja bez projektu (na oko ze stałą ceną na mkw) przez instalatora razem: 18 000,00 zł

Instalacja systemu z projektem przez instalatora razem: 14 968,60 zł (oszczędzasz 3 031,40 zł)

Instalacja w systemie gospodarczym z projektem razem: 10 468,60 zł (oszczędzasz 7 531,40 zł)

 

*Powyższe ceny są szacunkowymi cenami netto - do instalacji z projektem przyjęto następujące materiały do ogrzewania podłogowego: rury, spinki, rozdzielacze ze złączkami i odpowietrznikami, termostaty bezprzewodowe z wyświetlaczami cyfrowymi, siłowniki, jednostki sterujące systemem ogrzewania podłogowego i źródłem ciepła, zespoły pompowo-mieszające z energooszczędnymi pompami elektronicznymi i wszelkimi potrzebnymi zabezpieczeniami systemu ogrzewania podłogowego.
Do instalacji bez projektu nie przyjęto konkretnych materiałów, bo nigdy nie wiadomo co cena 120zł/mkw dokładnie zawiera.
Koszt instalacji (robocizny) zawiera rozłożenie styropianów,  folii, izolacji brzegowej, profili dylatacyjnych, rur ogrzewania podłogowego. 

 

Pewnie zadajecie sobie pytanie, czy na prawdę rury można rozłożyć samodzielnie. Poniżej wrażenia jednego z naszych Klientów - zachęcam do lektrury:

Zdecydowaliśmy się rozkładać izolację posadzek i ogrzewanie samodzielnie. Pomijając fakt, że fizycznie nie jest to najlżejsza robota, to z projektem poszło gładko. Po zapoznaniu się z możliwościami rury i kilkoma trickami jak opanować 100m zwój :) szło już całkiem sprawnie. W sumie 200m2 rozłożyliśmy z żoną w 2 dni. Nie wyobrażam sobie jednak pracy bez dwóch podstawowych rzeczy:
•    projektu prowadzenia rur
•    wyliczenia długości każdego obwodu dzięki czemu można było odcinać konieczne fragmenty zamiast tachać cały zwój
Dobranie sterowania oczywiście też zaoszczędziło godziny w internecie a sterowanie każdym pokojem niezależnie daje nadzieję na sterowalność na poziomie całego domu i nie przegrzewanie/niedogrzewanie jakiegokolwiek pomieszczenia. Po zimie będę mógł powiedzieć coś o efektywności tego rozwiązania.
Wszystkich materiałów wystarczyło na projektowany obszar - rura była fajnie obliczona z małym naddatkiem (odcinki wycinane z obwodów (3-9m) - nie było stresu, że zabraknie rurki.
Mały stresik był ze zszywkami, ale tych też wystarczyło.
Generalnie projekt + materiały (a szczególnie projekt) u Pana - good value for money!
Z kolejnymi projektami na pewno wracam do Ekoheat.

 

Ekoheat realizuje projekty ogrzewania podłogowego, dostarcza materiały oraz wykonuje instalacje, w razie wszelkich pytań prosimy o kontakt.

 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: