Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie Podłogowe Gliwice

Ogrzewanie podłogowe Gliwice

 

Ogrzewanie podłogowe Gliwice - instrukcja w jaki sposób zrealizować ogrzewanie podłogowe, aby uzyskać możliwie najbardziej dopasowany do budynku system, w pełni funkcjonalny przede wszystkim nie przepłacając za taką realizację.

Jeżeli chcemy, aby nasze ogrzewanie podłogowe nie okazało się jednocześnie naszym koszmarem, który niektórych doprowadza nawet do sprzedaży domów, warunkiem koniecznym jest dopasowanie naszego systemu ogrzewania podłogowego do budynku, w którym ma się znajdować. Jak to osiągnąć? Proces taki jest podobny do wizyty u lekarza, najpierw następuje szczegółowa diagnoza problemu, następnie działania mające na celu naprawienie sytuacji. W wypadku ogrzewania podłogowego czy to w Gliwicach, czy tak naprawdę w każdym innym miejscu, pierwszym krokiem jest przeprowadzenie oględzin nowego budynku. Polegają one na zebraniu wszystkich informacji mających wpływ na zapotrzebowanie na ciepło lub innymi słowy utratę ciepła z budynku jak i sposobu doprowadzenia energii cieplnej do budynku (rodzaj źródła ciepłą, dodatkowe źródła ciepła itp.).

Po zebraniu tych niezbędnych informacji następuje diagnoza - wykonanie kalkulacji OZC (obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło). Wyniki tych kalkulacji mówią projektantowi ile ciepła należy dostarczyć indywidualnie do każdego pomieszczenia, aby uzyskać żądaną temperaturę. Następnym krokiem jest dopasowanie obwodów systemu ogrzewania podłogowego do pomieszczeń. Aby wykonać to prawidłowo, należy wziąć pod uwagę:

a). Rodzaj źródła ciepła - temperatura zasilania jest często kluczowym czynnikiem decydującym o energooszczędności.

b). Rodzaj wykończenia podłóg - wykończenia typu terakota czy glazura przewodzą lepiej energię cieplną niż np. panele czy parkiet, zadaniem projektanta jest takie dopasowanie układu rur, aby uzyskać zadaną temperaturę i nie zaszkodzić podłogom szczególnie drewnianym (tego typu podłóg nie można przegrzewać powyżej 27oC).

c). Komfort, który musi być bezwzględnie uzyskany przy pomocy systemu ogrzewania podłogowego  (podłoga nie może być zimna i również nie może być za ciepła, powinna być przyjemnie letnia).

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo wykonać system ogrzewania podłogowego w Gliwicach i okolicach województwa śląskiego - zapraszamy Cię do skorzystania z darmowych konsultacji - szczegóły poniżej.

 

Zdjęcie z serii realizacje naszych Klientów.

Ogrzewanie podłogowe Gliwice

Fot. 1. Ogrzewanie podłogowe w domu parterowym.


Jesteś z Gliwic lub okolic województwa śląskiego? Wyślij do nas plany swojego budynku i numer telefonu na adres: slaskie(małpa)ekoheat.com.pl i skorzystaj z darmowych konsultacji.

Możesz też zadać nam pytanie - kliknij tutaj: chcę zadać pytanie.


Sprawdź również

 

 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: