Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie podłogowe Poznań

Ogrzewanie Podłogowe Poznań

Ogrzewanie podłogowe Poznań - szukasz systemu ogrzewania podłogowego, który będzie komfortowy, energooszczędny i dopasowany do zapotrzebowania na ciepło Twojego budynku? Masz wątpliwość, gdy proponuje Ci się instalację systemu "na oko"? Twój budynek znajduje się w Poznaniu lub województwie wielkopolskim? Nie chcesz przepłacać za najlepsze dla siebie rozwiązanie?

Sprawdź jak zabrać się za temat ogrzewania podłogowego dla swojego budynku, skorzystaj z wiedzy ekspertów.

 


Ogrzewanie podłogowe Poznań i okolice


1. Izolacja cieplna nowego budynku dla Poznania.

Poznań leży w drugiej strefie klimatycznej Polski. W celu redukcji kosztów eksploatacji cieplnej budynku, warto już w fazie dobierania rodzaju i grubości izolacji budynku, wziąć pod uwagę fakt, że im lepszą izolację zastosujemy, tym mniejsze koszty ogrzewania będziemy ponosić każdego roku. Lepsza izolacyjność budynku to również niższy koszt materiałów ogrzewania podłogowego. Poniższa tabela obrazuje zalecane przez nas współczynniki przenikania ciepła U dla poszczególnych przegród, dla budynków zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach:

Rodzaj przegrody Min [U]       OK [U]      Energooszczędnie [U]
Okna 1,4 1 mniej niż 0,9
Ścianay zewnętrzne 0,3

0,25

mniej niż 0,2
Dach 0,25 0,2

mniej niż 0,2

 


2. Jaki rodzaj i moc źródła ciepła dla budynku w Poznaniu i okolicach.

Dobór rodzaju i mocy źródła ciepła ma ogromny wpływ zarówno na koszty instalacji i zakupu materiałów jak i sam koszt ogrzewania. Okolice Poznania to obszar gdzie w dużej większości przypadków budynki mają dostęp do sieci gazowej. W tej sytuacji najbardziej optymalnym z punktu widzenia nakładów inwestycyjnych i energooszczędności rozwiązaniem jest kondensacyjny kocioł gazowy. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje takich kotłów: kocioł jednofunkcyjny oraz dwufunkcyjny.

Jednofunkcyjny kocioł gazowy, to kocioł, który dodatkowo wymaga zastosowania zasobnika na ciepłą wodę użytkową. Tego typu kotły charakteryzują się niższą mocą niż kotły dwufunkcyjne i często większym zakresem modulacji (zmiana mocy chwilowej kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło budynku).

Dwufunkcyjny kocioł gazowy, to źródło ciepła które nie wymaga zasobnika na CWU gdyż w czasie rzeczywistym podgrzewa zimną.

Kotły kondensacyjne to nowsza odmiana kotłów gazowych, którą od kotłów konwencjonalnych odróżnia większa sprawność. Fakt większej sprawności wynika z odzyskiwania części energii cieplnej zawartej w spalinach i przekazywania jej do wody grzewczej.

Najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem dla w pełni funkcjonalnego systemu ogrzewania podłogowego (uzbrojonego w termostaty) jest jednofunkcyjny kondensacyjny kocioł gazowy. Wynika to z faktu, że modulacja takiego kotła zaczyna się od stosunkowo niskiego pułapu w porównaniu do kotła dwufunkcyjnego. Umożliwia to znaczną redukcję zużycia gazu w sytuacji, gdy tylko jedno lub kilka pomieszczeń potrzebuje ciepła. Termostaty umożliwiają w znacznie większym stopniu wykorzystania modulacji kotła i redukcję zużycia gazu. Dodatkową zaletą jest ułatwienie i zautomatyzowanie procesu regulowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

 

Drugą opcją wymagającą jednak większego zaangażowania inwestycyjnego jest pompa ciepła. Jest to system bezobsługowy i tani w eksploatacji. Jego wadą jest znaczny koszt urządzeń i samej instalacji, który często jest nawet 4 razy większy niż koszt zakupu i instalacji kondensacyjnego kotła gazowego.

Istnieje również możliwość korzystania z innych źródeł ciepła. Ważne jest, aby system został zaprojektowany w taki sposób, aby źródło ciepła pracowało w najbardziej energooszczędnej dla siebie konfiguracji.

 

3. Instalacja ogrzewania podłogowego z Ekoheat - kroki:

a. Zebranie danych i udostępnienie ich przy pomocy formularza dostarczonego przez Ekoheat.

b. Wykonanie projektu ogrzewania podłogowego, w którym dopasujemy najbardziej optymalną i energooszczędną konfigurację systemu ogrzewania podłogowego do budynku.

c. Porównanie oferty otrzymanej od Ekoheat na materiały systemu ogrzewania podłogowego dopasowanego do budynku z dostępnymi na rynku produktami.

d. Podjęcie decyzji o samodzielnym rozłożeniu rur ogrzewania podłogowego (z projektem jest to bardzo proste i można oszczędzić kilka tysięcy złotych), lub zleceniu instalacji Ekoheat lub hydraulikowi.

e. Wygrzewanie i rozruch ogrzewania podłogowego.

 

Osoby zainteresowane tematem ogrzewania podłogowego, zapraszamy do darmowych konsultacji. Gwarantujemy profesjonalną obsługę, najwyższą jakość i bardzo atrakcyjne ceny.

 

Przykłądowy system ogrzewania podłogowego zainstalowany samodzielne przez jednego z naszych Klientów:

Ogrzewanie podłogowe Poznań

Ogrzewanie podłogowe Poznań

 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: