Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie podłogowe Warszawa

Ogrzewanie Podłogowe Warszawa

Ogrzewanie podłogowe Ekoheat trafiło już do bardzo wielu budynków na terenie Warszawy i okolic. Z racji dużego zainteresowania, stworzone zostały dwie stałe ekipy montażowe, które poza instalacją ogrzewania podłogowego na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego, wykonują również cały szereg innych instalacji takich jak:

- montaż pieca / pompy ciepła oraz wykonanie kotłowni,

- instalacje wodno-kanalizacyjne,

- szamba ekologiczne,

- montaż kolektorów słonecznych.

Postanowiłem, że wybiorę
ogrzewanie podłogowe, 
co dalej?

Głównymi i równolegle ważnymi priorytetami którymi należy kierować się podczas instalacji podłogówki są przede wszystkim energooszczędność systemu, którą uzyskamy przez dobranie najbardziej optymalnej i dopasowanej do budynku konfiguracji systemu ogrzewania podłogowego, oraz łatwość i komfort użytkowania systemu dla każdego domownika.Procedura realizacji systemu
ogrzewania podłogowego na terenie
Warszawy i woj. mazowieckiego.

Warszawa leży w III strefie z V stref klimatycznych Polski. Oznacza to, że wyliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku w stolicy, zgodnie z Polską Normą, wykonuje się przy założeniu, że na zewnątrz panuje -20oC. Wartości OZC (Obliczeniowe Zapotrzebowanie na Ciepło) to podstawa determinująca zarówno konfigurację systemu ogrzewania podłogowego, jak i koszty eksploatacji, które poniesie jego właściciel. Z tego względu bardzo ważne jest, aby podjąć świadome decyzje na temat tego jak i dlaczego ocieplimy nasz budynek.


Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem planowania ogrzewania podłogowego jest zebranie wszystkich niezbędnych informacji odnośnie budynku, mających wpływ zarówno na zapotrzebowanie na ciepło, jak i na samą konfigurację systemu ogrzewania. Jeśli chodzi o niskotemperaturowe wodne ogrzewanie podłogowe, wpływ na konfigurację systemu mają:

 

1. Współczynniki przenikania ciepła przegród (współczynnik U).

Przegrodą jest np. ściana zewnętrzna lub okno, które oddziela pomieszczenie od środowiska zewnętrznego. Im wyższy współczynnik przenikania ciepła U, tym szybciej ciepło ucieka z budynku na zewnątrz. Dlatego podczas dobierania materiałów budowlanych do budynku, należy zwrócić uwagę na ten parametr. Izolacyjność jednolitych materiałów charakteryzuje się zamiennie przy pomocy współczynnika przewodzenia ciepła lambda. Tu sytuacja wygląda podobnie - im wyższy współczynnik lambda, tym energia cieplna szybciej opuści nasz budynek. Bardzo ważny jest również balans - można sporo zainwestować w ocieplenie ścian zewnętrznych budynku i stracić korzyści wynikające z tego faktu przez wykorzystanie np. słabych jakościowo okien. Poniżej kilka sugerowanych wartości współczynników przenikania ciepła przykładowych przegród.

Przegroda Minimum [U]       W porządku [U]      Bardzo przyzwoicie [U]
Okno 1,4 1 mniej niż 1
Ściana zewnętrzna 0,3

0,25

mniej niż 0,2
Dach 0,25 0,2

mniej niż 0,2

Zalecane współczynniki przenikania ciepła U przegród dla Warszawy.

 

2. Rodzaj źródła ciepła.

Projektując system ogrzewania podłogowego należy uwzględnić rodzaj źródła ciepła w taki sposób, aby mogło ono pracować w możliwie najbardziej energooszczędnej dla siebie konfiguracji. Bezwzględnie należy dopasować źródło ciepła o odpowiedniej mocy do zapotrzebowania na ciepło budynku. Jeżeli moc znacznie przekraczać będzie zapotrzebowanie na ciepło budynku, niepotrzebnie zwiększy to koszt eksploatacji cieplnej budynku. Jeżeli moc będzie niższa od zapotrzebowania, budynek będzie niedogrzany. Konfiguracja systemu ogrzewania a podstawowe typy źródeł ciepła:

 

 

Typ źródła ciepła    Jak dopasować system do źródła ciepła, aby uzyskać wyższą wydajność/mniejsze koszty eksploatacji?
Piec na paliwo stałe              System o mniejszej gęstości ułożenia rur i wyższej temperaturze zasilania, faza ładowania podłóg energią krótsza, mniejsze zużycie paliwa / bardziej wydajne wykorzystanie energii powstałej w procesie spalania, faza ładowania w trakcie taryfy poza szczytem zredukuje dodatkowo koszt energii elektrycznej użytej do cyrkulacji.
Piec kondensacyjny Większe zagęszczenie rur umożliwiające użycie niższej temperatury zasilania czynnika grzewczego. Niższa temperatura czynnika grzewczego na powrocie zintensyfikuje proces kondensacji zwiększając sprawność pieca, faza ładowania w trakcie taryfy poza szczytem zredukuje dodatkowo koszt energii elektrycznej użytej do cyrkulacji.
Pompa ciepła Większe zagęszczenie rur umożliwi obniżenie temperatury czynnika grzewczego, co mocno wpłynie na wzrost sprawności pompy (niższa temperatura zasilania = wzrost sprawności pompy ciepła). Zaleca się zaprogramowanie fazy ładowania w trakcie taryfy poza szczytem, co dodatkowo przełoży się na znaczną redukcję kosztów eksploatacji.

 


3. Rodzaje wykończenia podłogi.

Ponieważ niektóre rodzaje wykończenia podłóg bardzo dobrze przewodzą ciepło, natomiast inne są izolatorami i wprowadzają ograniczenia co do temperatury podłogi, należy sprawdzić obliczeniowo, czy w wypadku zastosowania danego wykończenia podłogi w pomieszczeniu, uzyskamy wystarczającą ilość energii, aby uzyskać komfortową temperaturę i jednocześnie nie uszkodzić wykończenia podłogi. Dobrym przykładem jest stosowanie parkietu lub paneli podłogowych do  ogrzewania podłogowego. Z powodu właściwości higroskopijnych drewna, większość producentów paneli i parkietów nie uzna gwarancji w wypadku uszkodzenia podłogi, jeżeli będzie ona przegrzewana (temperatura podłogi nie powinna być wyższa niż 27oC).

Dobrego i energooszczędnego systeu ogrzewania podłogowego nie da się wykonać bez projektu. Projekt umożliwi precyzyjne zaplanowanie każdego z obiegów na bazie informacji uzyskanych z trzech powyższych punktów. Przykładowy projekt ogrzewania podłogowego wykonanego dla Warszawy poniżej:

Ogrzewanie podłogowe Warszawa

 

Projekt ogrzewania podłogowego dodatkowe informacje.

 

Wraz z projektem nasi Klienci otrzymują również zestawienie wyników kalkulacji OZC i ofertę na materiały dopasowane do zapotrzebowania budynku. Po realizacji projektu można skorzystać z usług jednej z naszych ekip instalacyjnych operujących na terenie Warszawy. Instalacja ogrzewania podłogoweg w wypadku domu jednorodzinnego trwa zazwyczaj nie dłużej niż 3-4 dni.

 

Przykładowa instalacja ogrzewania podłogoweg - Warszawa.
Ogrzewanie podłogowe Warszawa
Fot1. Ogrzewanie podłogowe Salon.

Ogrzewanie podłogowe Warszawa
Fot 2. Ogrzewanie podłogowe Salon / Jadalnia.

Jesteś z Warszawy lub okolic? Wyślij do nas plany swojego budynku na adres: mazowieckie(małpa)ekoheat.com.pl i skorzystaj z darmowych konsultacji.

 

 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: