Jesteś tu: Strona główna » Ogrzewanie Podłogowe Zielona Góra

Ogrzewanie podłogowe Zielona Góra

 
Ogrzewanie podłogowe Zielona Góra - jak wykonać ogrzewanie podłogowe? Przede wszystkim system ogrzewania podłogowego w Zielonej Górze należy zaprojektować zgodnie ze sztuką. Zielona Góra leży w II strefie klimatycznej Polski. Oznacza to, że kalkulację zapotrzebowania na ciepło dla każdego pomieszczenia wylicza się dla -18oC na zewnątrz. Kiedy kalkulacje zapotrzebowania na ciepło są już wykonane, projektant dopasowuje układ rur  w każdym z pomieszczeń do jego zapotrzebowania na ciepło oraz co ważne do typu zastosowanego wykończenia podłóg. Inaczej ciepło przewodzą panele czy parkiet, inaczej terakota i glazura. Ważną kwestią jest też temperatura zasilania ogrzewania podłogowego. Jest to jedna z fundamentalnych wartości, pod którą projektuje się system ogrzewania podłogowego.

Jak dopasować właściwą temperaturę zasilania do swojej instalacji? Najistotniejsze są tu dwa czynniki: po pierwsze rodzaj źródła ciepła jakiego będziemy używać do ogrzewania, po drugie rodzaje wykończenia podłóg. Jeśli chodzi o źródło ciepła np. pompa ciepła pracuje tym bardziej ekonomicznie im niższa jest temperatura zasilania. Do zaprojektowania energooszczędnego systemu należy wziąć to pod uwagę. Oczywiście ta temperatura nie może być za niska, bo wtedy dynamika przekazywania energii cieplnej będzie zbyt wolna i nie uzyskamy żądanych temperatur w pomieszczeniach. Co do rodzaju wykończenia podłóg, należy pamiętać, że aby system ogrzewania podłogowego był przyjemny w użytkowaniu, podłoga nie może być za ciepła. Powinna być przyjemnie letnia. Podłogi drewniane dodatkowo nie mogą być przegrzewane, gdyż w takim wypadku tracimy na nie gwarancje i znacznie szybciej się eksploatują. Dlatego bezwzględnie koniecznym pierwszym krokiem jest właściwe dopasowanie wszystkich parametrów systemu ogrzewania podłogowego, żeby przełożyło się to na energooszczędny, komfortowy w użytkowaniu i dopasowany do budynku system ogrzewania podłogowego. Rozłożenie rur z projektem tak naprawdę łatwo rozłożyć samodzielnie, stąd także możliwość redukcji kosztów samej instalacji. Dodatkowo mamy do czynienia z systemem, który nie jest przewymiarowany, co przekłada się na znacznie niższe koszty zakupu materiałów i mocy źródła ciepła.

Ekoheat oferuje bezpłatne konsultacje dla osób zainteresowanych systemem ogrzewania budynku opartym o ogrzewanie podłogowe. więcej informacji poniżej.

 

Zdjęcie z serii realizacje naszych Klientów.

Ogrzewanie podłogowe Zielona Góra
Fot. 1. Ogrzewanie podłogowe Jadalnia w domu jednorodzinny.


Jesteś z Zielonej Góry lub okolic województwa lubuskiego? Wyślij do nas plany swojego budynku i numer telefonu na adres: lubuskie(małpa)ekoheat.com.pl i skorzystaj z darmowych konsultacji.

Możesz też zadać nam pytanie - kliknij tutaj: chcę zadać pytanie.


Sprawdź również

 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: