Jesteś tu: Strona główna » Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt Ogrzewania Podłogowego - Ogrzewanie Podłogowe Wodne

Projekt ogrzewania podłogowego realizowany w oparciu o kalkulacje OZC i informacje od Klienta o budynku. Zyskujesz ogrzewanie podłogowe wodne w najbardziej energooszczędnej i optymalnie dopasowanej do budynku konfiguracji. Projekt ogrzewania podłogowego Ekoheat znacząco zredukuje zarówno cenę instalacji systemu ogrzewania podłogowego, jak i koszty eksploatacji cieplnej budynku. Skorzystaj z wiedzy ekspertów.

 

KAŻDY KLIENT, KTÓRY ROZPOCZNIE REALIZACJĘ SYSTEMU OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO OD PROJEKTU EKOHEAT, UZYSKA DODATKOWE RABATY CENOWE NA OFEROWANE PRZEZ NAS PODZESPOŁY SYSTEMU OGRZEWANIA I ŹRÓDŁA CIEPŁA.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pakiety cenowe projektów ogrzewania podłogowego Ekohaet.

Ogrzewanie podłogowe projekt

 


Projekt ogrzewania podłogowego zawiera:

  • wartości zapotrzebowania na ciepło poszczególnych pomieszczeń (OZC);

  • rysunek w skali (format pdf) pokazujący dokładny i szczegółowy rozkład rur ogrzewania podłogowego na planie budynku w każdym ogrzewanym pomieszczeniu, długość każdej z pętli oraz odstęp pomiędzy rurami;

  • optymalne docięcie poszczególnych rolek rur, aby uzyskać możliwie najmniejszą ilość odpadu;

  • lista potrzebnych materiałów;

  • dobranie temperatury czynnika grzewczego (wody) w rurach w zależności od położenia geograficznego domu oraz użytych izolacji (ocieplenie i rodzaj oraz grubość ścian zewnętrznych), rodzaju okien, rodzaju pokrycia podłogi, w celu uzyskania pożądanych temperatur w pomieszczeniach;

  • schemat podłogi w przekroju (beton, folie izolacyjne, styropian/pianka, izolacja brzegowa, spinki, wykończenie podłogi itp.);

  • propozycja optymalnego rozmieszczenia rozdzielaczy oraz termostatów;

  • sugestia mocy źródła ciepła (projekt zoptymalizowany jest pod kątem jego rodzaju, na życzenie Klienta przygotowujemy ofertę promocyjną na źródła ciepła firmy Viessmann, Vaillant lub Junkers);

  • schemat rozmieszczenia profili dylatacyjnych;

  • darmowe porady dla Klientów również w trakcie samodzielnych instalacji.

 


Ogrzewanie Podłogowe Porjekt - dlaczego warto skorzystać z oferty Ekoheat:

1. Projekt ogrzewania podłogowego wodnego wykonywany jest na bazie szczegółowych kalkulacji zapotrzebowania na ciepło każdego z pomieszczeń, co umożliwia:

a). optymalne dopasowanie układu rur ogrzewania podłogowego do zapotrzebowania na ciepło każdego pomieszczenia;

b). optymalne dobranie mocy źródła ciepła (większa niż potrzebna moc = wyższy koszt eksploatacji cieplnej budynku i zazwyczaj wyższy koszt zakupu źródła ciepła);

c). weryfikację planowanych przez Klienta wariantów wykończenia podłóg (w zależności od zapotrzebowania na ciepło pomieszczeń, oraz oporów przewodzenia ciepła pokrycia podłóg, w niektórych wypadkach konieczne może być zastosowanie dodatkowego źródła ciepła, projekt ogrzewania podłogowego umożliwia wychwycenie sytuacji, w której pomieszczenia mogą być niedogrzane).

2. W fazie projektowania wychwytywane są kwestie, które nieprzewidziane przed fazą realizacji, mogą generować niepotrzebne dodatkowe koszty.


3. Instalacja bez projektu ogrzeawnia podłogowego naraża Klienta na błędy w trakcie instalacji, większe odpady materiałowe oraz wyższe koszty eksploatacji cieplnej budynku.

4. Projekt pozwala na zoptymalizowanie długości pętli, co przekłada się na mniejsze opory hydrauliczne = niższy koszt energii elektrycznej potrzebnej pompom cyrkulacyjnym do wymuszenia cyrkulacji czynnika grzewczego.


5. Projekt ogrzewania podłogowego pokazuje w jaki sposób zaplanować strefy brzegowe systemu ogrzewania(obszary przy dużych oknach i ścianach zewnętrznych), gdzie utrata ciepła jest największa, dzięki czemu do pomieszczenia ciepło dostarczane jest w najbardziej optymalny sposób, co przekłada się na większy komfort cieplny użytkowników w pomieszczeniu.


6. Projekt jest dokładną i precyzyjną mapą właściwej i optymalnej konfiguracji rozkładu rur ogrzewania podłogowego, dzięki czemu można łatwo i samodzielnie zainstalować najbardziej optymalną konfigurację dla swojego budynku redukując koszt instalacji, lub zweryfikować instalację wykonaną przez zatrudnionego instalatora.


7. Projekt systemu ogrzewania podłogowego zawiera szczegółową listę materiałów optymalnie dopasowanych do budynku, które sprowadzane z Niemiec w bardzo promocyjnych cenach można nabyć u nas, bez wychodzenia z domu - materiały zostaną dostarczone na wskazany adres zazwyczaj w ciągu 24-72 godzin (można indywidualnie ustalić datę dostawy).


8. Wykonanie instalacji "na oko" grozi jej znacznym przewymiarowaniem (znacznie wyższe koszty materiałów) lub niedogrzaniem pomieszczeń, co może nawet wymagać skucia wszystkich posadzek i wykonania instalacji od początku = ogromne i niepotrzebne koszty.

9. Ekoheat bardzo duży nacisk kładzie na wybór materiałów oferowanych naszym Klientom. Naszym celem jest najwyższa jakość i funkcjonalność w możliwie najlepszych cenach. Dlatego postawiliśmy na niezawodność produktów niemieckich. Nabywamy je bezpośrednio od producentów, którzy są ekspertami i liderami w swoich dziedzinach. Dzięki temu mamy możliwość tworzenia atrakcyjnych ofert dla naszych Klientów w oparciu o materiały o najwyższych parametrach.

 

10. Dużą wartością docenianą przez naszych Klientów jest również możliwość konsultacji telefonicznych zarówno przed, w trakcie jak i po instalacji. Nasze ogrzewanie podłogowe i projekt docenia również wielu hydraulików. Należy bardzo uważać na instalatorów zakładająch dokładnie taki sam system ogrzewania podłogowego w każdym budynku - oznacza to, że system ogrzewania podłogowego nie jest indywidulalnie dopasowany do budynku. W wypadku jakiegoś problemu / potrzeby wsparcia, często tacy "instalatorzy" rozpływają się w powietrzu. Nasi Klienci mogą zawsze liczyć zarówno na merytoryczne wsparcie telefoniczne, jak i wizytę doświadczonego specjalisty w wypadku takiej konieczności. 


11. Każdy Klient zakupujący projekt ogrzewania podłogowego otrzymuje jednorazowy rabat specjalny na zakup materiałów do ogrzewania podłogowego!Projekt ogrzewania podłogowego Ekoheat
a samodzielna instalacja i koszt montażu ogrzewania podłogowego.

Projekt CO jest niezbędnym i podstawowym czynnikiem umożliwiającym redukcję kosztów instalacji systemu ogrzewania jak i kosztu samej eksploatacji. Wynika to głównie z precyzyjnego dopasowania systemu ogrzewania do zapotrzebowania budynku (mniej materiałów niż w przewymiarowanych systemach oraz źródło ciepła o niższej i dopasowanej mocy redukuje znacznie koszty eksploatacji). Nie jest to jednak jedyna korzyść, którą niesie ze sobą projekt centralnego ogrzewania. Duża część naszych Klientów po zapoznaniu się z projektem i po konsultacjach telefonicznych, decyduje się na samodzielne ułożenie izolacji, folii oraz rur ogrzewania podłogowego bazując na otrzymanym schemacie. Umożliwia to dość znaczną redukcję kosztów całej inwestycji (np. co najmniej 2 000PLN dla powierzchni około 100m2). Czas wykonania takiej instalacji waha się w granicach 1-2 dni dla 100m2 i należy wykonać go co najmniej w dwie osoby. Jedna osoba wpina rurę w izolację przy pomocy specjalnych spinek, druga trzyma zwój i podaję rurę. Po wykonaniu instalacji zgodnie z projektem, należy przeprowadzić próbę szczelności układu. Jest to standardowa procedura, która powinna być przeprowadzona przez hydraulika podobnie jak montaż źródła ciepła i elementów składowych kotłowni.

 


Czym kierować się przy wyborze firmy,
która wykona dla nas projekt ogrzewania podłogowego?

Głównym czynnikiem mającym wpływ na to, czy projekt będzie najlepszą możliwą konfiguracją dla naszego budynku jest kwestia doświadczenia projektanta. Trafia do nas sporo projektów wykonywanych przez konkurencyjne firmy, w których rury powyginane są w sposób kompletnie niemożliwy do uzyskania w naturze, lub ich układ nawet dla laika wydaje się być niepoprawny. Oznacza to, że osoba projektująca tego typu konfigurację, nigdy osobiście nie miała do czynienia z instalacją systemu ogrzewania podłogowego. Sytuację tę porównać można do kucharza, który nigdy nie spróbował potraw, które przyrządza. Stąd w Ekoheat bardzo duży nacisk kładziemy również na to, aby projektanci systematycznie realizowali instalacje w praktyce, gdyż tylko w taki sposób uzyskać można projekty najwyższej jakości, również z praktycznego punktu widzenia.

Poniżej znajdą Państwo kilka zdjęć pokazujących instalację zrealizowaną samodzielnie przez naszego Klienta na bazie projektu centralnego ogrzewania Ekoheat:

Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

W wypadku wszelkich pytań dotyczących projektu zapraszamy do darmowych konsultacji.


Sprawdź też:

- ogrzewanie podłogowe cena

- studnie glebinowe


 

Strona główna   |   O nas   |   Produkty   |   Oferta cenowa   |   Współpraca   |   Kontakt   |   Sklep   |   Twój koszyk   |   Regulamin   |   Dostawa   |   Mapa witryny
Kontakt:
Siedziba: Koczała woj. pomorskie, Tel.: +48 58 735 77 95 lub +48 606 82 16 10, Skype: Ekoheat, Gadu-Gadu: 9188399

Nasza dziedzina:

 

Gdzie działamy: